loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Halasana – pozycja pługu
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Ramiona-triceps, Plecy ( góra, środek, dół ), Nogi- podudzie, Core- tułów

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Jest to najłatwiejsza pozycja odwrócona. Wykonujemy ją z pomocami – trzy koce złożone na brzegu maty oraz dla osób początkujących krzesło. Asana ta pomaga rozciągnąć cały kręgosłup, usuwa sztywność barków i ramion. Dodatkowo regeneruje narządy wewnętrzne i działa leczniczo w zaburzeniach miesiączkowania. Wykonywanie jej doskonale oddziałuje na wyciszenie umysłu, uśmierzenie bólu głowy i zmęczenia. Nie ćwiczymy jej podczas okresu.


Krok 1
Zacznij od przygotowania miejsca do ćwiczeń: ułóż równo 3 koce złożone na końcu maty, grzbietowymi końcami na zewnątrz. Następnie usiądź na brzegu koców – tak by same pośladki były wsparte, wyprostuj nogi i ustaw krzesło tak by środek siedzenia znalazł się nad stopami. Następnie połóż się na macie, barki są na kocu blisko krawędzi natomiast szyja jest w powietrzu, a tył głowy podparty na podłodze. Ułóż się tak by 1/3 długości szyi była na kocach. Ręce wzdłuż tułowia, następnie odpychając się od rąk przenieś nogi za głowę, na krzesło i oprzyj stopy na palcach. Jeśli nie odczuwasz napięcia w szyi, barkach czy plecach możesz położyć stopy na ziemi.
Uważaj, aby podczas przerzucania nóg nie spaść barkami z koca. Spleć kciuki za plecami  i wyciągając ręce w tył i na boki podwiń barki pod siebie, tak żeby stanąć na ich szczytach. Szyja jest poza kocami, tył głowy długi. Teraz zapleć palce w koszyczek i opuszczaj  wyprostowane ręce  do koców, łopatki w głąb, mostek delikatnie do brody. Ustaw biodra tak by znalazły się nad barkami. Wyprostuj nogi naciskając mocno udami do góry, plecy łagodnie zaokrąglone. Oddychaj swobodnie, rozluźnione mięśnie twarzy


Krok 2 
Pozostań w pozycji 3-5 minut


Krok 3
Aby wyjść z pozycji: rozpleć dłonie, zegnij nogi w kolanach i przyciągnij je w stronę twarzy, powoli połóż tułów na ziemi. Nie napinaj szyi i głowy. Zsuń się z koców w stronę głowy, tak by krawędź znalazła się pod dolnymi łopatkami, barki na podłodze. Nogi proste lub skrzyżowane, ręce na brzuchu. Oddychaj spokojnie, odpocznij chwilę. Po chwili przetocz się na bok i wstań.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter