loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha

Asystujące: brzuch - skośne brzucha

Stabilizujące: brak

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata
Myśląc poważnie o wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń, nie można zapominać o absolutnie podstawowym – brzuszkach. Wykonując to ćwiczenie, nie tylko wzmacniamy mięśnie brzucha, lecz zmniejszamy ryzyko powstania kontuzji – zwłaszcza w okolicach pleców.

Krok 1
Pozycja startowa: Kładziemy się na podłodze, dla większej wygody warto używać maty do ćwiczeń. Zginamy nogi w kolanach, stopy powinny być ułożone tak, by było nam przede wszystkim wygodnie. Właściwie to wszystko, co należy zrobić by znaleźć się w pozycji startowej przy tym ćwiczeniu.

Krok 2
Faza wykonywania: Ręce możemy ułożyć za głową lub wzdłuż tułowia – w zależności od tego, jak wolimy wykonywać to ćwiczenie. Jednak decydując się na ułożenie ich za głową należy pamiętać, by podczas podnoszenia nie „pomagać” sobie rękami i nie ciągnąć za kark. Zaczynamy napinać mięśnie brzucha i podnosimy tułów. Pamiętaj, że dolna część pleców powinna pozostać na ziemi w trakcie wykonywania tego ćwiczenia.

Krok 3
Faza powrotu: Będąc w pozycji podniesionej, ściśnij mięśnie brzucha tak mocno, jak tylko potrafisz. Wracaj do leżenia, powoli i spokojnie, kontrolując ten ruch cały czas. Jednak pamiętaj – nie kładź się całkiem, by nie wyzbywać się napięcia mięśni brzucha. Tak powinno wyglądać jedno powtórzenie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA