loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skłony ze sztangą na karku - ugięte nogi
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - prostowniki grzbietu


Asystujące:
 nogi - łonowy; nogi - pośladkowy; 


Stabilizujące:
 nogi - dwugłowy uda

 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: gryf, obciążenia, pas do ćwiczeń

Skłony ze sztangą na karku na ugiętych nogach atakuje głównie mięśnie dolnych pleców w przeciwieństwie do innej odmiany tego ćwiczenia - Skłony ze sztangą na karku na prostych nogach- które izoluje w większym stopniu mięśnie pośladków oraz ud. 


Krok 1

Pozycja startowa: Stań z lekko ugiętymi nogami na szerokości ramion, mięśnie nóg lekko napięte.  Płoż sztangę na plecach – górnej części mięsni czworobocznych grzbietu. Złap sztangę rękoma w nadchwycie z dłońmi na szerokości ramion. Głowę lekko przechyl do tyłu, ale tylko lekko (zbyt duże wygięcie w karku może spowodować kontuzje). Klatka piersiowa powinna być wypięta do przodu, łopatki ściągnięte do siebie i jednocześnie plecy lekko wygięte w łuk.


Krok 2

Faza skłonu: Z pozycji startowej wykonaj skłon w dół poprzez zgięcie się w tułowiu. Pamiętaj, że przy tej odmianie ćwiczenia nogi powinny pozostawać cały czas ugięte w kolanach. Zginaj się tak długo aż klatka piersiowa będzie równolegle do podłogi. Cały czas trzymaj łopatki pleców ściągnięte razem. Dolne partie pleców i mięśnie brzucha postaraj się utrzymać w napięciu, tak aby plecy nie zaokrąglały się. 


Krok 3

Faza podnoszenia: Gdy już osiągniesz pozycję skłonu (równolegle do podłogi), nie zatrzymuj się i powoli prostuj się do pozycji startowej. Jeżeli zaczynasz szarpać i za szybko wykonywać skłony zmniejsz obciążenie i wykonaj ćwiczenie dokładniej.


Uwaga

Suwnica Smitha: Ćwiczenie można wykonywać także przy pomocy suwnicy Smitha (kosztem pracy mięśni stabilizujących, w tym przypadku mięśni obszernych ud).

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

PASY I OPASKI

 

OBCIĄŻENIA