loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki na ławce skośnej ze sztangą
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); klatka - zębaty przedni; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka; gryf; obciążenia

Wykonywanie brzuszków na ławce skośnej ze sztangą, to właściwie dalszy krok takich ćwiczeń bez użycia sztangi. Decydując się na dodatkowe obciążenie zwiększamy opór podczas wykonywania tego ćwiczenia. Dzięki temu jest ono bardziej efektywne i szybciej osiągniemy zamierzony cel naszych ćwiczeń.


Krok 1

Pozycja startowa: Siadamy na ławce skośnej głową w dół (głowa skierowana ku podłodze), nogi zaczepiamy o podpory nóg. Bierzemy sztangę – albo z podstawionego wcześniej stojaka, albo z podłogi, łapiemy ją nachwytem na szerokość naszych barków i podnosimy na górę. Trzymamy ją na wyprostowanych rękach, na wysokości naszej klatki piersiowej. Tak leżąc rozpoczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Wciąż trzymając sztangę w wyprostowanych rękach zaczynamy podnosić tułów zginając go w talii. Podczas wykonywania tego ćwiczenia dolna część naszych pleców powinna cały czas dotykać ławki.


Krok 3

Faza powrotu: Po podniesieniu tułowia do momentu w którym czujemy, że musielibyśmy całkiem wznieść plecy zaczynamy opuszczanie – powoli, kontrolując cały proces powrotu. Powtórzenie uważa się za kompletne, gdy barki dotkną ławki.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA