loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki na piłce gimnastycznej z linką wyciągu
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); klatka - zębaty przedni; naramienne - tylne aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły większy; plecy - równoległoboczny; ramię - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka gimnastyczna;
wyciąg dolny

Bez względu na to czy chcesz stracić kilka kilogramów, czy poprawić swoją sylwetkę – pracując z obciążeniem, szybciej przybliżasz się do osiągnięcia celu. Ćwiczący najczęściej pragną skupić się zwłaszcza na mięśniach brzucha. Wykonując standardowe ćwiczenia, po pewnym czasie można zauważyć, że przestają być tak efektywne jak na początku. Warto sięgnąć po to ćwiczenie, by dać swoim mięśniom brzucha prawdziwy wycisk.


Krok 1

Pozycja startowa: Usiądź na piłce gimnastycznej, tyłem do wyciągu dolnego, złap linkę wyciągu siadając na piłce. Zacznij powoli oddalać nogi od piłki, opuszczając się na niej do chwili, gdy będziesz jej dotykał dolną częścią pleców. Zaprzyj się nogami tak, by pewnie leżeć na piłce. Złap linki wyciągu dłońmi i ułóż je przy głowie, nieznacznie nad uszami. Teraz wygnij plecy tak, by przylegać całą ich powierzchnią do piłki. Z tej pozycji rozpoczynamy ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Napnij mięśnie brzucha i weź głęboki wdech. Postaraj się trzymać możliwie sztywno swoje biodra w trakcie napinania mięśni brzucha, które mają podnieść Twój tułów. Łokcie powinny starać się dosięgnąć ud, podnosząc się wydychaj powietrze i ściskaj mięśnie brzucha do momentu, gdy poniesiesz plecy z piłki.


Krok 3

Faza powrotu: Opuszczając tułów pamiętaj, by nabierać powietrze. Ruch powrotny powinien być w pełni kontrolowany, podobnie jak ruch wznoszący. Przez całą fazę ćwiczenia mięśnie brzucha powinny być napięte. Ćwiczenie powtarzamy tyle razy ile potrafimy. W momencie, gdy poczujesz, że ćwiczenie stało się zbyt łatwe – zwiększ obciążenie wyciągu.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

ATLAS TRENINGOWY