loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki na ławce skośnej z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); klatka - zębaty przedni; ramie - trójgłowy (triceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: ławka do ćwiczeń;
hantle

Dodawanie oporu do ćwiczeń jest zawsze dobrym sposobem na zwiększenie jego trudności w ćwiczeniach na mięśnie brzucha. Wypróbuj hantle przy brzuszkach na ławce skośnej, a zdecydowanie poprawisz efekty w tym ćwiczeniu. Jak zwykle w takim przypadku – zaczynamy od stosunkowo lekkich hantli, by z czasem zwiększać ich wagę.


Krok 1

Pozycja startowa: Zaczynamy od ułożenia ławki skośnej, na początek wystarczy nachylenie pod kątem 45 stopni. Bierzemy hantle w dłonie i kładziemy się plecami na ławce, głową w dół (nogi znajdują się wyżej). Nogi blokujemy w podporach nóg. Tak zaczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Podnosimy ręce i trzymamy wyprostowane na wysokości naszej klatki piersiowej. Pamiętaj, że ręce muszą być wyprostowane w łokciach przez cały czas. Zaczynamy wykonywać brzuszki. Jak zawsze podnosimy tułów do momentu, gdy czujemy, że dolna partia pleców utraciłaby kontakt z ławką.


Krok 3

Faza powrotu: Powracamy normalnie do pozycji leżącej – powoli i kontrolując każdą chwilę wykonywanego ruchu. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ŁAWKA TRENINGOWA