loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki na ławce skośnej z obciążeniem
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: brzuch - proste brzucha


Asystujące:
brzuch - skośne brzucha


Stabilizujące:
brak


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: ławka do ćwiczeń;
obciążenia

Każdy, kto chce mieć wysportowaną sylwetkę myśli o ćwiczeniach na mięśnie brzucha. To ćwiczenie należy do tych, dzięki którym Twój brzuch będzie wyglądał, tak, jak tego chcesz. Wpływa ono na obie grupy mięśni brzucha, a przy okazji jest bardzo proste w wykonaniu.


Krok 1

Pozycja startowa: Ustawiamy ławkę pod odpowiednim dla nas skosem. Układając go należy pamiętać – im większy kąt, tym większy opór, a tym samym ćwiczenie staje się bardziej wymagające. Kładziemy się na ławce głową w dół i zaczepiamy nogi o podpory. Bierzemy obciążenie i kładziemy je na klatce piersiowej lub – jeśli wolimy – trzymamy za głową (nie ma to większego znaczenia). Tak leżąc zaczynamy to ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Napinamy mięśnie brzucha i zaczynamy wykonywać ruch, jak przy każdym brzuszku – podnosimy tułów, najwyżej jak tylko potrafimy, pamiętając jednak, że dolna część pleców, ma cały czas spoczywać na ławce, więc wznosimy się tylko do chwili, gdy poczujemy, że dalszy ruch wymagałby podniesienia dolnej partii pleców. Jednocześnie pilnujemy obciążenia, by trzymać je równomiernie, inaczej możemy doprowadzić  do kontuzji.


Krok 3

Faza powrotu: Po osiągnięciu naszego maksimum, rozpoczynamy opuszczanie – powolne i miarowe, z nieustającą kontrolą nad mięśniami brzucha. Powtórzenie możemy uznać za wykonane, gdy ramiona dotkną ławki, wtedy znów zaczynamy ruch wznoszący.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA