loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Rozpiętki z hantlami na ławce poziomej
średnia: 4.0  ocen: 2
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: klatka - piersiowy większy (środek i dół)

Asystujące: klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony;

Stabilizujące: ramie - prostowników nadgarstka; ramie - trójgłowy (triceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle, kettelbell, ławka
Jest to standardowa i najbardziej rozpowszechniona wersja rozpiętek (zwanych także motylkiem). Rozwija wewnętrzne i zewnętrzne partie klatki piersiowej. Jest bardziej zaawansowana od ćwiczeń na maszynach, ponieważ utylizuje w większej mierze mięśnie stabilizujące podczas ćwiczeń mięśni głównych. Ćwiczenie świetnie rozciąga, buduje i rozwija mięśnie klatki piersiowej.

Krok 1
Pozycja startowa: Połóż się wygodnie na ławeczce treningowej. Ramiona trzymaj rozpostarte lekko ugięte w łokciach i prostopadłe do podłoża. Palce u dłoni zaciśnięte na sztangielkach i skierowane do siebie. Pamiętaj, aby dobrze dokręcić zaciski na gryfach!

Krok 2
Faza wyciskania: Weź wdech i powoli wydychaj podczas powolnego prowadzenia obu hantli ku sobie nad głową. Ręce lekko zginaj w łokciach. Staraj się nie obijać hantli w szczytowej fazie i raczej zatrzymywać ruch nim się zetkną ze sobą.
Pamiętaj, że im pełniejszy jest zakres wykonywanego ruchu tym pełniejszy rozwój mięśni. Dlatego, dodatkowo można skrzyżować hantle w górej fazie ćwiczenia dla lepszego napięcia mięsni.
Jeżeli nie jesteś w stanie zbliżyć ramion do siebie to zmniejsz obciążenie; technika to podstawa tego ćwiczenia, nie zamieniaj rozpiętek w ruch wyciskania!

Krok 3
Faza zwalniania:Kiedy już złączysz dłonie razem, zrób wydech i powoli, ruchem kontrolowanym powróć do pozycji startowej. Powtórz.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter