loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wałek na piłce fitness
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- górne, dolne, Plecy- dół, Biodra i pośladki, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka


Wałek – ‘wywałkowywanie’ piłki przed siebie jest podobnym do ułożenia w pozycji deski w jodze, gdzie izometrycznie angażujemy nasze dolne mięśnie brzucha jak i mięśnie stabilizujące rdzenia, w celu stabilizacji i kontroli okolic bioder/miednicy, tym samym przeciwdziałając nadmiernemu naciągnięciu i przeciążeniu dolnej części pleców.
Ćwiczenia izometryczne stanowią ciekawą grupę w systematyce ćwiczeń gimnastycznych i leczniczych. Pobudzają one mięśnie mimo braku lub niewielkiego ruchu. Polegają one bowiem na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany długości ich włókien.
Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje się do przeciwdziałania zanikom mięśni, utrzymania aktywności mięśni unieruchomionych części ciała (przy urazach, złamaniach) oraz do uzyskiwania przyrostu masy i siły mięśni.
Początkujący powinni wykonywać ‘wałek’ na piłce z rozwagą, poziom trudności tego ćwiczenia możnaby zakwalifikować jako średnio zaawansowane i dlatego też wymaga ono od ćwiczącego dużo koncentracji. Należy wykonać jedynie tyle powtórzeń, ile jesteśmy w stanie wykonać w 100% kondycji i bezboleśnie. Żadne drżenie mięśni ciała nie wchodzi tu w rachubę, a odczuwając ból czy przeciążenie któregokolwiek z mięśni należy natychmiast przerwać wykonywanie ćwiczenia.

Krok 1
Pozycja startowa: uklęknij przed piłką, dłonie na piłce. Obniż klatkę piersiową w stronę piłki opierając się na niej długością przedramion tj. od łokcia do dłoni. Przybliż się klatką piersiową do piłki.

Krok 2
Przedramiona na piłce, pięty razem. Twoje biodra powinny być jak nabardziej zbliżone do pozycji równoległej z podłożem, cofamy się od piłki kolanami, palce oparte o podłoże, a pięty w pozycji wskazującej. To bardzo ważne, by rozpocząć to ćwiczenie w poprawnej pozycji. Przez kilka ruchów wypychamy pośladki do góry i wciągając brzuch napinamy, wykonujemy ruchy bioder. 3-6 powtórzeń.

Krok 3
Na wdech prostujemy ręce w łokciach utrzymując kręgosłup w linii prostej, rozciągamy całe ciało pilnując, aby nasze mięśnie brzucha były wciągnięte a pośladki napięte. Utrzymuj biodra, kolana i ramiona w lini. Zaprzestaj ćwiczenia jeśli poczujesz jakikolwiek ból i dyskomfort w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Na wydech powracamy do pozycji wyjściowej.
Jest to świetne ćwiczenie stabilizujące sywetkę jeśli wykonujemy je poprawnie. Idealne dla tych, którzy chcą nadać mięśniom brzucha wyraźny kształt.
Pamiętaj, aby mieć płaski i jędrny brzuch trzeba ćwiczyć regularnie.

Powtórzenia:
2- 3 serie po 4-6 powtórzeń.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE