loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pompki na poręczach-zduplikowane
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia

Asystujące: klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); plecy - czworoboczny środek; plecy - najszerszy grzbietu

Stabilizujące: plecy - czworoboczny dół; ramie - dwugłowy (biceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, poręcze
Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że podciągając się można ćwiczyć albo klatkę piersiową, albo mięsień trójgłowy (triceps). To ćwiczenie kładzie nacisk na tzw. tricepsy.

Krok 1
Pozycja startowa: Jeśli poręcze są regulowane należy dostosować je do szerokości ramion. Następnie chwytamy je i poskakujemy z podłogi tak, by cały ciężar ciała przenieść na wyprostowane ramiona. Chcąc zapewnić sobie maksymalną skuteczność tego ćwiczenia, należy zwrócić szczególną uwagę na ułożenie ciała – powinno być ono pionowe podczas wykonywania tego ćwiczenia, nie należy przechylać się do przodu. Utrzymanie tej pozycji powinno być łatwiejsze jeśli zrezygnujemy z krzyżowania nóg i pozwolimy im na swobodny zwis.

Krok 2
Faza wykonywania: Powoli obniżaj swoją pozycję, pamiętając by wzrok był skierowany do przodu. Obniżaj się do momentu w którym łokieć znajdzie się na wysokości zbliżonej do ramion, a gdy tylko to nastąpi – wznów podnoszenie.

Krok 3
Faza powrotu: Staraj się nie obniżać za bardzo, bo może to doprowadzić do nadmiernego obciążenia stawu barkowego. Pamiętaj o zachowaniu płynności wykonywanego ćwiczenia, a dla zwiększenia skuteczności tego ćwiczenie staraj się, by powtórzenia były coraz wolniejsze.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY