loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Naprzemienne uginanie ramion linką wyciągu stojąc podchwytem
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - dwugłowy (biceps)


Asystujące:
ramię - ramienny


Stabilizujące:
plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny

W zasadzie jest to ćwiczenie bardzo zbliżone do uginania ramion sztangą czy hantlami. Jednak tutaj używamy wyciągu dolnego i ćwiczymy nasze bicepsy naprzemiennie. Jest to o tyle lepsze, ponieważ tutaj biceps jest napięty przez cały zakres wykonywania ćwiczenia.


Krok 1

Pozycja startowa: Stań pomiędzy dwoma wyciągami dolnymi lub maszyną z dwoma wyciągami. Złap obie linki wyciągu podchwytem i stój prosto z wyprostowanymi ramionami. Tak powinna wyglądać Twoja pozycja startowa.


Krok 2

Faza wykonywania: Zasadnicze znaczenie tego ćwiczenia polega na tym, że jest ono wykonywane naprzemiennie. Dlatego każdorazowo podciągamy tylko jedną rękę. Podobnie jak w przypadku hantli, czy sztangi – linkę wznosimy do momentu w którym znajduje się ona na wysokości naszych barków. Gdy jedno ramię jest zgięte – drugie powinno być wyprostowane, a zmiana powinna odbywać się płynnie.


Krok 3

Faza powrotu: W chwili, gdy linka z jednej strony znajduje się na wysokości ramion – wytrzymujemy tak przez kilka sekund i zaczynamy powolne i miarowe opuszczanie, dopiero gdy jedno ramię jest wyprostowane zaczynamy zginać drugie. Należy pamiętać, że pracować ma tylko przedramię – reszta powinna być możliwie ustabilizowana.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY