loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Uginanie ramion linką wyciągu stojąc podchwytem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: ramię - dwugłowy (biceps)


Asystujące:
ramię - ramienny


Stabilizujące:
naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny góra; plecy - czworoboczny środek; plecy - dźwigacz łopatki; ramię - zginacz nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny

Uginanie ramion z użyciem linki wyciągu zamiast sztangi ma jedną zasadniczą zaletę – stosując sztangę można pozwolić odpoczywać bicepsom w momencie ugięcia. W przypadku wyciągu nie może być o tym mowy, ponieważ ten ciągnie linkę cały czas do siebie, przez co biceps nie ma szans odpocząć. Tym samym efektywność tego ćwiczenia jest większa.


Krok 1

Pozycja startowa: Stań w rozkroku twarzą do wyciągu dolnego. Zamontuj odpowiednią dla Ciebie wagę i złap drążek wyciągu podchwytem na szerokość barków. W tej fazie ramiona trzymaj wyprostowane. Tak powinna wyglądać Twoja pozycja startowa.


Krok 2

Faza wykonywania: Zacznij uginać ramiona poprzez podnoszenie drążka wyciągu. Pamiętaj, że łokcie powinny przylegać do tułowia, ruszają się tylko przedramiona. Wznoszenie powinno trwać do momentu w którym drążek znajdzie się na wysokości barków.


Krok 3

Faza powrotu: W momencie, gdy drążek znajduje się na wysokości ramion – zachowujemy tę pozycję i wytrzymujemy kilka chwil, po czym zaczynamy powoli  powracać do pozycji startowej. Cały czas pamiętamy, że pracują tylko przedramiona – reszta powinna być usztywniona.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY